Şanslı Trader Bu 12 Meme Coin ile Servete Kavuştu!

Kripto para piyasası son dönemde inişli çıkışlı bir grafik çizerken, meme coin’lere yatırım yapan bir kripto traderı inanılmaz bir servete kavuştu. Daha önceki yükseliş dönemlerinde de meme coin projelerine yatırım yapan birçok kripto milyonerinin ortaya çıktığını biliyoruz. Son yaşanan düzeltme esnasında ise yatırımcılar kayıplarını telafi etmek için meme coin’lere yöneldi. Bu durum, bir kripto yatırımcısının yaptığı meme coin yatırımlarından elde ettiği devasa kazançla kripto para topluluklarında adeta bir çılgınlığa yol açtı.

Şanslı yatırımcı meme coin yatırımıyla dikkat çekiyor!

Kripto varlık analiz platformu lookonchain’e göre şanslı bir kripto yatırımcısı, toplamda 12 meme coin’den 2,4 milyon dolarlık şaşırtıcı bir kar elde etti. 7 Haziran’da yeni bir cüzdan oluşturan yatırımcı, toplamda 12 token ile işlem yaparak %83’lük bir kazanç oranına ulaştı. Satın alınan varlıklar arasında ise RNT, TOPG, TATESOL gibi isimler yer aldı. Konu hakkında sosyal medyada yankı uyandıran Lookonchain’in yorumu şu şekilde oldu:

Ne kadar şanslı bir yatırımcı! 19 saat önce yeni bir cüzdan oluşturarak #MEMEcoin ticareti yaptı! 12 MEMEcoin ile işlem yaparak %83’lük kazanç oranı elde etti ve 2,5 milyon dolardan fazla kar elde etti! RNT satın alarak çok şanslıydı, tam 957 kat kar elde etti! 36,77 milyon $RNT satın almak için 15,8 $SOL (2.558 dolar) harcadı ve 606.000 $RNT’yi 165 $SOL (26.8 bin dolar) karşılığında sattı, geriye kalan 36,17 milyon $RNT ise (2,4 milyon dolar) 2,4 milyon dolardan fazla toplam kar elde etmesini sağladı!

Bu eğilim, özellikle Solana tabanlı varlıkların popülerleştirdiği meme coin çılgınlığı ile birlikte daha da belirginleşti. Geçen ay bir yatırımcı, birkaç saat içinde 800 dolarlık bir yatırımdan 657.000 dolarlık kar elde etti. Kripto yatırımcısı, MOTHER isimli varlığın aşırı getirilerinden faydalandı. Bunun dışında, haberimize konu olan traderın satın aldığı 12 meme coinin tamamı aşağıdaki Lookonchain görselinde yer alıyor:

Düzeltmeler devam ediyor

Genel olarak, önde gelen kripto varlıklarının ardından gelen piyasa düzeltmelerinde meme coin’lerde de düşüş yaşandı. Piyasa değeri, son 24 saatte %8’lik bir düşüşle 62,2 milyar dolar seviyesinde seyrederken, işlem hacimleri ise 9 milyar doların biraz üzerinde seyrediyor. Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve PEPE gibi önde gelen varlıklar %8, %7,5 ve %9,6’lık kayıplar kaydederken, yeni token’lere ise hafif girişler yaşandı.

Ancak, bazı varlıklar boğaların token biriktirmesiyle 100 katlık kazançlar kaydetti. Roost ve Tate Stop, %139 ve %130’luk girişler gördü. Bu haber, kripto para piyasasının ne kadar dinamik ve öngörülemez olabileceğini bir kez daha kanıtlıyor. Meme coin’lere yatırım yapmak yüksek riskli olsa da, doğru zamanda doğru hamlelerle inanılmaz kazançlar elde etmek de mümkün. Ancak, her yatırımda olduğu gibi, bu tarz yatırımlara girerken de piyasa araştırması yapmak ve riski en aza indirmek için dikkatli olmak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir