Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Parti’nin kuruluş dilekçesini verdi: Sağ, sol, merkez gibi mefhumları bir kenara attık

Eski MHP ve İYİ Parti milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, “Kutlu Parti”nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na verdi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İçişleri Bakanlığı önünde açıklama yapan Yusuf Halaçoğlu, eğitimden hukuk sistemine, tarımdan hayvancılığa, sağlıktan ekonomiye kadar tüm konularda ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Partisinin sağ, sol, merkez gibi mefhumları bir kenara attığını, hiçbirini kabul etmediğini” dile getiren Halaçoğlu, “Sağcılık, solculuk, merkez gibi Batı’nın empoze ettiği kavramların hiçbirisini benimsemiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni reddettiklerini, parlamenter sistemi desteklediklerini ancak çift meclisli bir yapıyı savunduklarını aktaran Halaçoğlu, anayasa değişikliğini desteklediklerini ifade etti.

Halaçoğlu, kurucular kurulunda 84 kişinin yer aldığı partinin genel merkezinin Ankara’da Çetin Emeç Bulvarı’nda olacağını belirterek, Kutlu Parti’nin finans harcamalarını tüm şeffaflığıyla paylaşacaklarını da söyledi.

Partilerinin adının kısaltma içermediğini, kutluyu tercih ettiklerine dile getiren Halaçoğlu, logoya ilişkin de “Güneş simgesiyle güneş yeniden doğuyor, bütün karanlıklar sönecek. Nevruz gibi yeni bir güne başlıyoruz. Hayat ağacı, Türk kilim motifli bir hayat ağacı. Alttaki siyah baklava geçmiş, üstteki açık olan baklava da gelecektir” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir